کد خبر: 453669 A

کاخ سفید:

ایلنا: کاخ سفید اعلام کرد، دارندگان گرین‌کارت از هفت کشور اسلامی، که ورود شهروندان‌شان به آمریکا موقتا ممنوع شده است، اجازه ورود به آمریکا را دارند.

به گزارش ایلنا به نقل از اشپیگل، در پی فرمان اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری‌آمریکا درباره‌ شهروندان هفت کشور اسلامی و از جمله ایران، وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام کرده بود که ممنوعیت موقت ورود برای شهروندان کشورهای یادشده از جمله در مورد دارندگان گرین‌کارت نیز صادق است. ولی اکنون کاخ سفید این موضوع را اصلاح کرده است.

کاخ سفید در توضیحاتی در این زمینه تصریح کرده که دارندگان گرین‌کارت که در کشورهای خارج به‌سر می‌برند، باید در آینده پیش از سفر به آمریکا به یکی از نمایندگی‌های ایالات متحده مراجعه کنند. در آنجا بررسی‌های امنیتی درباره‌ آنان صورت می‌گیرد که «روالی عادی» دارد.

بدین‌سان، کاخ سفید موضعگیری وزارت امنیت داخلی آمریکا را درباره‌ی دارندگان گرین‌کارت اصلاح کرد.

ارندگان گرین‌کارت افرادی هستند که در ایالات متحده آمریکا از حق اقامت و اشتغال نامحدود برخوردارند. داشتن چنین مجوزی، گام مهمی در راستای دریافت تابعیت آمریکایی است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه (۲۷ ژانویه/۸ بهمن) فرمانی را امضا کرد که طبق آن صدور ویزا برای شهروندان هفت کشور ایران، عراق، یمن، لیبی، سومالی، سودان و سوریه موقتا متوقف می‌شود.

دولت آمریکا مدعی شده است که این اقدام گامی در جهت محافظت از کشور در برابر حمله‌های تروریستی است و مقام‌های آمریکا باید فرصت یابند که سیستم تازه‌ای برای کنترل مسافران به آمریکا ایجاد کنند.

گرین‌کارت آمریکا ممنوعیت سفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر