کد خبر: 453642 A

مقام‌های ترکیه:

معاون نخست‌وزیر ترکیه احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام را منتقی دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، «نعمان کورتولموش» معاون نخست‌وزیر ترکیه در گفت‌وگو با این شبکه خبری اظهار داشت ترکیه همه‌پرسی درباره اصلاحات قانون اساسی پیش رو دارد و باید گفت که انتخابات زودتر از موعد مقرر برگزار نخواهد شد.

وی ادامه داد :«پارلمان ترکیه به تازگی تشکیل شده است و امور زیادی را در دستور کار خود دارد».

کورتولموش با اشاره به رد شدن بسته اصلاحات قانون اساسی از فیلتر پارلمان ترکیه و تصویب آن در مجلس این کشور افزود :«نتیجه‌ای که در همه‌پرسی به دست می‌آید، مورد قبول همگان‌ واقع خواهد شد».

وی در اظهار نظری عجیب تاکید کرد: «اگر آن چیزی که ما می‌خواهیم در همه‌پرسی به دست نیاید، نشان‌دهنده این است که ملت در راه اشتباهی قدم برمی‌دارد، ولی ما بر این باور هستیم که ملت ترکیه به این اصلاحات رای خواهند داد».

معاون نخست‌وزیر ترکیه ضمن اشاره به کمپین به راه افتاده در ترکیه و رای آری برخی از چهره‌های پرطرفدار این کشور به اصلاحات قانون اساسی گفت :« تمام مردم در بیان نظر خود آزاد هستند و ما به تمام مردمی چه رای مثبت و چه رای منفی بدهند، احترام می‌گذاریم».

کورتولموش اضافه کرد :«پذیرش اصلاحات و رای آری به آن نشان دهنده حمایت مردم ترکیه از مبارزه با تروریسم است ولی در عین حال کسانی که با این اصلاحات موافق نیستند، مخالف مبارزه با تروریسم به شمار نمی‌روند ولی پذیرش این اصلاحات تاثیر بسزایی در مبارزه با تروریسم خواهد داشت».

 

 

ترکیه نومان کورتولموش معاون نخست‌وزیر ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر