کد خبر: 453333 A

نمایندگان مجلس عوام انگلیس به دلیل عدم اتخاذ موضع صریح توسط نخست‌وزیر این کشور در قبال دستور اجرایی رئیس‌جمهور آمریکا و جلوگیری از ورود اتباع هفت کشور به خاک ایالات متحده، از وی انتقاد کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، نمایندگان محافظه کار مجلس عوام انگلیس در واکنش به عدم اتخاذ موضع صریح توسط «ترزا می» نخست‌وزیر این کشور علیه دستور جدید «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا درخصوص مهاجران، به شدت از وی انتقاد کردند.

با افزایش انتقادها از ترزا می، وی نیز اعلام کرد دولت انگلیس با محدودیت‌های اعمال شده توسط دولت آمریکا علیه مهاجرت موافق نیست.

وی که در این خصوص سه بار به مجلس این کشور احضار شده بود در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرد که سیاست‌های آمریکا در قبال مهاجران به خود آمریکا مربوط است همانگونه که سیاست‌های مهاجرتی انگلیس فقط به انگلیس مربوط است.

ولی پس از سفر می به ترکیه، سخنگوی دولت انگلیس اعلام کرد ما نمی‌توانیم با چنین رویکردی از جانب دولت آمریکا موافق باشیم. ما در حال بررسی این دستور اجرایی درخصوص مهاجران و پیامدهای آن برای انگلیس هستیم.

«سارا وولاستون» از اعضای حزب محافظه کار نیز در پیامی توئیتری نوشت: «ترامپ آدم خوشایندی نیست. در سفر وی به انگلیس، پارلمان نباید او را بپذیرد.»

«هیدی آلن» دیگر نماینده محافظه کار در توئیتر خود نوشت: «ویژه بودن روابط برای من مهم نیست، برخی از خطوط نباید زیر پا گذاشته شود. داشتن روابط قوی به این معناست که نباید از مطرح کردن اشتباهات به قدرتمندها ترسی داشت. این اخلاقی است که انگلیس به آن افتخار می‌کند.»

مهاجران ترزا می‌ رئیس‌جمهور آمریکا سیاست‌های ترامپ مجلس عوام انگلستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر