کد خبر: 450116 A

سخنرانی اوباما بعد از مراسم تحلیف؛

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا بعد از ادای سوگند توسط رئیس‌جمهوری جدید، به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش ایلنا، «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری سابق آمریکا بعد از مراسم تحلیف «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری جدید گفت: که وقتی روند کار را شروع کردیم، آن را با ایمان راسخ به مردم آمریکا برای تغییر دادن کشور در پیش گرفتیم؛ تغییر از بالا به پایین نبود بلکه از پایین به بالا بود.

وی ادامه داد: برخی اوقات این تغییرات با بدبینی همراه بود و برخی تصویر می‌کردند ما نمی‌توانیم موفق باشیم و نهادهای قدرت بسیار تثبیت شده‌ هستند. در عین حال خیلی از شما متحد شدید و تصمیم گرفتید که باور کنید. با پدر و مادرهای خود که شاید حتی نمی‌توانستند اسم باراک اوباما را تلفظ کنند، صحبت کردید؛ با مردمی صحبت کردید و به جاهایی رفتید که کاملا با شما متفاوت بودند. ولی یک مساله مشترک میان همه وجود دارد.

 اوباما افزود که در سال ۲۰۰۹ انگیزه شما بی‌توجهی نبود بلکه حفظ امیدواری در عین عدم قطعیت بود. در طول این روند من و همسرم همراه شما بودیم. ما چهره و صدایی بودیم که همیشه آرزوهای شما را برآورده می‌کرد. تمام اتفاق‌های فوق‌العاده‌ای که در ۱۰ سال گذشته رخ داد، جلوه‌ای از توان شما بود.

وی همچنین با اشاره به نیروهای نظامی آمریکا گفت که ارتش ما گروهی از میهن‌پرستان بود که حاضر بودند جانشان را برای ما فدا کنند.

اوباما تاکید کرد که دموکراسی ما بناهای یادبود ما نیست، شما هستید.

وی ادامه داد: این کارزار در اینجا تمام نمی‌شود اینجا یک توقف‌گاه کوچک از ادامه داستان بازسازی آمریکا  است.

رییس‌جمهور سابق آمریکا گفت: شما نه تنها قلب و روح خود را در کمپین ما گذاشتید بلکه کره زمینی را بنا کردید که برای فرزندان ما امن‌تر است. بسیاری از کارهای شما مورد تقدیر قرار نگرفت اما من به شما افتخار می‌کنم.

اوباما در پایان خاطرنشان کرد:  مشتاق هستم که این راه را با شما ادامه دهم و مشتاقم که ببینم گام بعدی شما چه خواهد بود .ما می‌توانیم. خداوند حافظ آمریکا باشد.

باراک اوباما حزب دموکرات حزب جمهوریخواهان مراسم تحلیف ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر