کد خبر: 431944 A

ایلنا: خلبانان خطوط هوایی لوفت‌هانزا برای دومین روز پیاپی اعتصاب کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، خلبانان خطوط هواپیمایی «لوفت‌هانزا»، برای دومین روز پیاپی،دست از کار کشیدند که این موضوع منجر به لغو ۹۱۲ پرواز و سرگردانی ۱۱۵ هزار مسافر دیگر شد.

این هواپیمایی در روز چهارشنبه نزدیک به ۹۰۰ پرواز را لغو کرده و حدود ۱۰۰ هزار مسافر دیگر نیز از پرواز بازماندند. خلبانان این خطوط هوایی به دلیل اعتراض به نحوه پرداخت‌ها و شرایط کاری اعتصاب کرده و دست از کار کشیدند.

انتظار می‌رود که در روز جمعه اعتصاب‌های بیشتری انجام گیرد، چرا که اتحادیه خلبانان خواستار اقدام عمومی در این رابطه شده‌ است که در نتیجه انتظار می‌رود این اعتراض‌ها و اعتصاب‌ها تا روز جمعه ادامه داشته باشد.

خلبانان لوفت‌هانزا که در اعتصاب به سر می‌برند، خواستار افزایش حقوق حدود سه درصد در سال بوده‌اند که برای پنج سال گذشته این افزایش‌ها متوقف شده‌بودند.

اتحادیه آنها اعلام کرده است که در‌آمد خلبانان در این دوره تغییر نکرده و به دلیل تورم «به شدت شاهد افت قدرت خرید» آنها شده‌ایم. این درحالی است که دراین دوره شرکت لوفت‌هانزا موفق به سودآوری میلیاردی بوده است.

این اتحادیه پیشنهاد دو و نیم درصدی رشد سالانه درآمد را داده است.

لوفت‌هانزا اتحادیه خلبانان را به همکاری برای رسیدن به یک مصوبه مشترک به جای افزایش چالش‌ها فراخواند.

«بتینا ولکنز»، رئیس منابع انسانی لوفت‌هانزا در این رابطه گفت: «‌درخواست خلبانان برای افزایش حقوق، بسیار بیشتر از میزانی است که دیگر گروه‌های کارکنان دریافت می‌کنند. برای ما درک این مسئله که چرا این اتحادیه خواستار بیشترین میزان افزایش حقوق کارمندان است، آسان نیست.»

روزنامه بیلد نیز در این زمینه نوشت که اعتصاب‌ها تا کنون برای این خطوط هوایی ۱۰ میلیون یورو هزینه دربر داشته است.

لوفت‌هانزا در دو سال گذشته شاهد اعتصاب‌هایی از سوی مهمانداران و خلبان‌ها بوده است که به هدف مقابله با  پایین آوردن هزینه‌ها از سوی این شرکت که برای باقی ماندن در حلقه رقابتی خطوط هوایی رقیبی چون «ایزی جت»‌ و « ریان‌ایر» انجام می‌گیرد، برگزار شده است.

 

 

آلمان لوفت‌هانزا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر