کد خبر: 431894 A

ایلنا: در ادامه تحقیقات درباره اتهام فساد در دفتر رئیس جمهوری کره‌جنوبی، ماموران پلیس دفاتر چند نهاد دولتی و شرکت خصوصی دیگر را به طور ناگهانی بازرسی کرده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، در این عملیات که امروز –پنجشنبه- به اجرا گذاشته شد، ماموارن پلیس به دستور دادستانی و بدون اعلام قبلی وارد ساختمان وزارت دارایی و مراکز شرکت اس‌کی - سومین شرکت بزرگ کره جنوبی - و شرکت لوته در سئول شدند و ضمن بازرسی محل، اسناد و مدارکی را با خود بردند.

خبرگزاری «یونهاپ» اعلام کرده است که این عملیات در ارتباط با فعالیت این دو شرکت در زمینه فروشگاه‌های بدون گمرک و فرودگاهی - موسوم به فروشگاه‌های آزاد - صورت گرفته است.

این فروشگاه‌ها به خصوص مورد استفاده گسترده گردشگران چینی است و از این راه، سود سرشاری نصیب اجاره‌کنندگان آنها می‌شود. دو شرکت اس‌کی و لوته در سال گذشته پروانه اجاره چند فروشگاه آزاد را از دست دادند اما در نظر داشتند در مزایده واگذاری آنها در ماه دسامبر سال جاری شرکت کنند.

عملیات روز پنجشنبه پلیس در ادامه تحقیقات دادستانی در مورد فساد در دفتر رئیس جمهوری کره جنوبی صورت گرفته است. چند هفته پیش گزارش شد که «چوی سن-سیل» از دوستان نزدیک «پارک گئون-های» رئیس جمهوری کره‌جنوبی، با استفاده از نفوذ خود بر پارک و موقعیتی که در دفتر ریاست جمهوری داشت، در بعضی انتصابات این دفتر مداخله و احتمالا از موقعیت خود بهره‌برداری اقتصادی هم کرده است. پارک در واکنش به این تحولات، در یک سخنرانی تلویزیونی از مردم کره جنوبی پوزش خواست و از این‌که کسانی به جای خدمت به کشورشان، از موقعیت خود سوء استفاده شخصی کرده‌اند، ابراز تاسف کرد.

صبح پنجشنبه، احزاب مخالف اعلام کردند که در نظر دارند طرحی را به مجلس ارائه دهند که در آن، استیضاح و مذاکره درباره عدم کفایت رئیس جمهوری پیشنهاد شده است. آنها امیدوارند این طرح حداکثر تا قبل از پایان ماه آینده میلادی در پارلمان مطرح شود.

 

پارک گئون های
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر