کد خبر: 431874 A

ایلنا: انفجاری در شهر آدانا در جنوب ترکیه منجر به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن شمار دیگری شد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، رسانه‌های رسمی دولتی ترکیه امروز – پنجشنبه – اعلام کردند که انفجاری بیرون دفتر استانداری در شهر آدانا در جنوب ترکیه منجر به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن شماری دیگر شد.

تصاویر ویدیویی، خودرویی را نشان می‌دهد که در حالی که بیرون ساختمان استانداری پارک شده است، آتش گرفته و دود سیاه غلیظی نیز به آسمان می‌رود. این حادثه در ۴۰ کیلومتری سواحل مدیترانه‌ای ترکیه رخ داده است.

آدانا در ۱۶ کیلومتری پایگاه هوایی اینجرلیک واقع است که ارتش آمریکا از آن برای حمله‌های هوایی به مواضع داعش استفاده می‌کند. به خانواده‌های پرسنل نظامی آمریکا دستور داده شده تا آدانا و دیگر بخش‌های ترکیه را در ماه مارس به دلایل امنیتی ترک کند.

«عمر چلیک»، وزیر امور اتحادیه اروپایی ترکیه در حساب توئیتری خود با اشاره به گفت‌و‌گویش با استاندار آدانا نوشت: «ترورها همچنان مردم ما را هدف قرار می‌دهند. مبارزه با این ترور‌ها را به نام انسانیت ادامه خواهیم داد.»

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار‌ را نپذیرفته است. حزب کارگران کردستان و داعش در سال‌های اخیر حمله‌های مشابهی را در ترکیه انجام داده‌اند.

خبرگزاری آناتولی، به نقل از «محمود دمیرتاش» استاندار آدانا اعلام کرد که در این انفجار دو نفر کشته و ۱۶ نفر دیگر نیز زخمی شدند. بر اساس این گزارش، این انفجار حدود ساعت هشت صبح به وقت محلی رخ داده است.

کنسولگری آمریکا در آدانا سه هفته گذشته هشدار داد که گروه‌های تندرو «به تلاش‌های خصمانه خود برای حمله به شهروندان آمریکایی و دیگر شهروندان خارجی در آدانا ادامه می‌دهند.»

وزارت خارجه آمریکا به شهروندان این کشور هشدار داده است که سفرهای خود به جنوب شرق ترکیه را لغو کنند.

 

 

ترکیه داعش آمریکا آدانا پایگاه هوایی اینجرلیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر