کد خبر: 415553 A

بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها:

ایلنا: نظرسنجی‌های انجام گرفته حاکی از آن است که گرایش آمریکایی‌ها به حزب سوم رو به افزایش است.

به گزارش ایلنا به نقل از شین‌هوا، بر اساس نظرسنجی منتشر شده در روز جمعه، اکثریت آمریکایی‌ها هم‌اکنون تاکید دارند که این کشور به یک حزب عمده سوم نیازمند است.

در حال حاضر، ‌۵۷  درصد از آمریکایی‌ها گفته‌اند که دو حزب عمده این کشور به قدر کفایت، قادر به نمایندگی مردم آمریکا نیستند. این نتایج که از سوی موسسه نظرسنجی سالانه گالوپ منتشر شده، نشان می‌دهد که در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ کمتر از نیمی از آمریکایی‌ها به حزب سوم گرایش داشتند.

در میان آن‌ها،‌ حدود ۷۳ درصد رای‌دهندگان مستقل، ۵۱ درصد جمهوری‌خواه و ۴۳ درصد نیز دموکرات بوده‌اند که از تشکیل حزب سوم حمایت کرده‌اند.

تمایل و گرایش جمهوری‌خواهان به حزب سوم در نظرسنجی‌های گالوپ،‌ بیشترین میزان در گروه‌های وابسته به احزاب بوده است. این میزان از ۵۲ درصدی که جمهوری‌خواهان در سال ۲۰۱۳ اعلام کرده بودند و ۵۰ درصدی که دموکرات‌ها در سال ۲۰۰۶ به آن ابراز تمایل کرده بودند، بیشتر است.

در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲، نامزد‌های ریاست‌جمهوری حزب سوم کمتر از دو درصد آرای ریاست‌جمهوری را کسب کرده بودند. در سال جاری،‌ نامزد‌های حزب سوم موفق شده‌اند که حدود ۱۰ درصد از آرا را در نظرسنجی‌ها از آن خود کنند.

نتایج نظرسنجی‌ها زمانی منتشر می‌شود که در نگاه آمریکایی‌ها، حمایت از احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه، به شکل بی‌سابقه‌ای پایین است و آمریکایی‌ها نگاهی منفی‌ به هر دو نامزد دارند.

هنگامی که گالوپ،‌ برای نخستین بار از آمریکایی‌ها در رابطه با نیاز به حزب سوم در سال ۲۰۰۳ پرسید، اکثریت آنها تاکید داشتند که احزاب فعلی به میزان کافی فعال هستند. در نظرسنجی‌های آن زمان حدود ۴۰ درصد از حزب سوم حمایت کردند. در سال ۲۰۰۶ نیز،‌ آمریکایی‌ها در این رابطه اختلاف‌نظر داشتند،‌ اما در عین حال نیز گرایش مشخصی به حزب سوم از خود نشان داده‌ بودند.

تمایل آمریکایی‌ها به حزب سوم ممکن است به دلیل عدم آشنایی آن‌ها با این نامزد‌ها،  چندان زیاد نباشد و ممکن است چندان تمایلی هم به ریسک کردن در رابطه با نامزدی که احتمال برد ندارد، نداشته باشند.

نتایج نظرسنجی گالوپ بر اساس مصاحبه‌های تلفنی انجام گرفته که در تاریخ هفتم تا یازدهم سپتامبر انجام شده و از حضور هزار و ۲۰ آمریکایی نیز در آن استفاده شده است. شهروندانی که در این نظرسنجی شرکت کردند، بیش از ۱۸ سال سن داشتند.      

 

 

انتخابات آمریکا آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر