کد خبر: 413499 A

اولاند:

ایلنا: رئیس‌جمهوری فرانسه گفت که این کشور مهاجران کاله را در سراسر فرانسه مستقر خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهوری فرانسه، امروز – شنبه – گفت که هزاران مهاجری که در شهرک کوچکی، که با نام «جنگل» شناخته می‌شود در سراسر این کشور پخش خواهند شد. این اظهارات در حالی بیان می‌شود که انتقاد‌ها از نحوه مدیریت بحران مهاجران در اتحادیه اروپا رو به گسترش است.

حدود ۹ هزار مرکز جدید قرار است تا برای « پذیرش» مهاجران محیا شود.

وی همچنین افزود که مهاجران قرار است تا در گروه‌های ۴۰ تا ۵۰ نفره در مدت زمان محدود سه تا چهار ماهه در این مکان‌ها مستقر شوند. کسانی که شرایط پناهنده شدن در این کشور را داشته باشند، پناهندگی این کشور را دریافت خواهند کرد در حالی که کسانی که این شرایط را نداشته باشند اخراج خواهند شد.

وی گفت: «هیچ اردوگاهی نباید در فرانسه وجود داشته باشد.»

اردوگاه‌هایی که اولاند روز دوشنبه از آ‌ن‌ها دیدار کرد، نمادی از بحران مهاجران در فرانسه شده است و به نظر می‌رسد که این مسئله یکی از موضوعات کلیدی در رقابت‌های ریاست‌جمهوری باشد.

بسیاری از مهاجران این اردوگاه‌ها به طور منظم با پلیس درگیر می‌شوند چرا که در تلاشند تا به سمت بریتانیا بروند.

«نیکلاس سارکوزی» رئیس‌جمهور سابق فرانسه، هفته گذشته از کاله دیدار کرده و در کارزار انتخاباتی‌اش خواستار بازگشت به ریاست‌جمهوری شده است. وی وعده داده است تا در رابطه با مهاجران قاطعانه برخورد کند.

برخی از سیاست‌مداران مخالف فرانسوی خواستار امضا توافق‌نامه‌ای شده‌اند که بر اساس آن کنترل‌های مرزی افزایش یافته و از بریتانیا خواسته‌اند که با این مسائل روبرو شوند.

حدود ۷ هزار مهاجر در شمال این اردوگاه باقی مانده‌اند که این میزان از ۴ هزار و ۵۰۰ نفری که در ماه ژوئن در این اردوگاه بوده‌اند بیشتر است. هرچند، گروه‌های حقوق بشری این میزان را نزدیک ۹ هزار تن بر‌آورد کرده‌آند.

فرانسه بخش جنوبی این اردوگاه را در ماه مارس و فوریه تخریب کرد و این دولت همچنین اعلام کرده است که باقی این اردوگاه را نیز خواهد بست.

فرانسه کاله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر