کد خبر: 413472 A

اشتاین‌مایر:

ایلنا: وزیر خارجه آلمان اظهار امیدواری کرد که آمریکا و روسیه بتوانند مواضع خود درباره سوریه را تا پایان روز شنبه هماهنگ کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از تاس، «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان گفت که انتظار دارد مسکو و واشنگتن پیشرفت‌هایی در رابطه با هماهنگی مواضعشان در سوریه در روز جاری داشته باشند.»

وی افزود:« من امیدوارم که تا امشب یا فردا،‌ واشنگتن و مسکو موفق به دستیابی به هماهنگی‌های لازم شوند و رو به جلو حرکت کنند.»

گروه حمایت بین‌المللی از سوریه در حاشبه مجمع عمومی سازمان ملل و در جریان یک جلسه در روز پنجشنبه،‌ موفق نشد تا بر سر طرح آلمان در رابطه با برقراری یک منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه به توافق برسد. مقام‌های آلمانی پیشتر پیشنهاد داده بودند تا با برقراری یک منطقه پرواز ممنوع،‌ همه پرواز‌های نظامی در این کشور ممنوع شود و این موضوع به عنوان پیش‌شرطی برای ادامه آتش‌بس تلقی گردد.

وی گفت:«ما باید ببینیم که آیا می‌توانیم در ساعات و روز‌های آتی در این رابطه به موفقیتی دست خواهیم یافت. امروز ما نتوانسته‌ایم به توافق نهایی دستیابیم. برخی از وزرای باید با پایتخت‌های متبوعشان مذاکره کنند.»

وزیر خارجه آلمان در این نشست اعلام کرده است:« ما از همه گروه‌های مخالف می‌خواهیم تا به طور مشخص خود را از گروه‌های تندرویی چون داعش و النصره جدا کنند.»

آلمان روسیه آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر