کد خبر: 413305 A

وزیر خارجه روسیه:

ایلنا: وزیر خارجه روسیه اظهار داشت حل و فصل بحران سوریه بدون نابود کردن گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره غیرممکن است.

به گزارش ایلنا به نقل از تاس، «سرگئی لاورف» وزیر خارجه روسیه، روز جمعه در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که عدم توانایی یا عدم تمایل به جداسازی گروه‌های معارض از تروریست‌ها در سوریه نشانگر آن است که طرح‌ها برای تغییر حکومت سوریه همچنان به قوت خود باقی است.

وی گفت:« بسیار مهم و اساسی است که شورای امنیت سازمان ملل همه پیش‌نیاز‌ها برای جداسازی تروریست‌ها از گروه‌های میانه‌رو را کامل کند. آمریکا و اعضای ائتلاف به رهبری آمریکا مسئولیت ویژه‌ای برای این تحقق این فرآیند دارند.»

این دیپلمات ارشد روسیه همچنین تاکید کرد: عدم توانایی یا عدم خواست انجام این اقدام تحت شرایط فعلی تنها تردید‌ها در رابطه با حمایت از جبهه النصره و طرح‌های تغییر حکومت سوریه را تقویت کرده است. این بزرگ‌ترین مورد نقض مصوبه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

وی همچنین افزود: حل بحران سوریه و تغییر شرایط فاجعه‌آمیز انسانی بدون سرکوب داعش، گروه جبهه النصره و گروه‌های تندرو که با آن‌ها ادغام شده‌است، ممکن نیست. این تنها راه تقویت حکومت و توقف درگیری‌های نظامی و برقراری آتش‌بس سراسری است. باید در نظر داشت که برقراری نظام آتش‌بس سراسری بدون جداسازی تروریست‌ها از گروه‌های مخالف میانه‌رو بی‌معنی است.

لاورف خواستار خودداری از نقض آتش‌بس مورد توافق شده و گفت که مسکو اصرار دارد که تحقیقات شفاف و بی‌طرفانه‌ای در رابطه با حادثه دیر‌الزور و حلب انجام گیرد.

روسیه آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر