کد خبر: 401989 A

پلیس رواندا؛

ایلنا: پلیس رواندا شخصی را که مظنون تروریستی توصیف کرده بود در پی تیراندازی کشت.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز،‌ پلیس رواندا در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک فرد رواندایی که «مظنون تروریستی» معرفی شده بود در «کیگالی» پایتخت این کشور در اواخر روز چهارشنبه در اثر تیراندازی کشته شد. وی پیش از کشته شدن در درگیری سه ساعته با پلیس قرار داشت.

این مظنون که «چانی بونیگابا»‌معرفی شده،‌خود را در یک خانه محبوس کرده و یک افسر پلیس را در جریان درگیری در منطقه «نیاروتارامانه» زخمی کرده است.

در بیانیه‌ پلیس آمده است که از سال گذشته پلیس ملی رواندا « افراد مظنون را به تندروی و ارتباط با سازمان‌های تروریستی بین‌المللی»‌ را تحت پیگرد و تحقیق قرار داده است و چندین تن آنان را نیز در دادگاه‌ها به محاکمه کشانده است. البته این بیانیه جزئیات خاصی در رابطه با سازمان‌های مرتبط ارائه نداده است.

در ماه ژانویه،‌ پلیس اعلام کرد که یک امام مسلمان را که قصد فرار از دست پلیس در هنگام تحقیقات داشته، کشته است. وی متهم بوده که جوانان رواندایی را به ملحق شدن به داعش تشویق می‌کرده است.

پلیس همچنین اعلام کرد که در پی این حادثه، ۲۳ زن و مرد که مظنون به ارتباط با این فرد بودند نیز بازداشت شدند. هفته گذشته،‌یک دادگاه عالی در کیگالی به پلیس زمان بیشتری برای اینگونه بازداشت‌ها داده بود.

تنها ۲.۵ درصد از ۱۱ میلیون رواندایی مسلمان‌اند.  

 

 

رواندا مظنون تروریستی رواندا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر