کد خبر: 395437 A

ایلنا: جنبش «انصارالله» و حزب «کنگره مردمی یمن» در صنعا توافقنامه‌ای را با موضوع تشکیل شورای عالی سیاسی برای اداره امور کشور بر اساس قانون اساسی امضاء کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از «رویترز»، جنبش انصارالله و حزب کنگره مردمی یمن، روز پنجشنبه در صنعا توافقنامه‌ای را با موضوع تشکیل شورای عالی سیاسی برای اداره امور کشور بر اساس قانون اساسی، امضاء کردند.

همزمان، دولت مستعفی و فراری یمن به رهبری «عبد ربه منصور هادی» خاطرنشان کرد، پس از اعلام ائتلاف میان انصارالله و حزب «علی عبدالله صالح» (رئیس‌جمهور پیشین یمن)، مذاکرات صلح سازمان ملل در کویت نیز پایان یافته‌است.

سازمان ملل متحد اقدام به برپایی گفت‌وگوهایی میان طرف‌های درگیر در یمن کرده بود که در کویت جریان داشت. طی این زمان آتش‌بس نه‌چندان مداومی نیز در آن کشور برقرار شده بود.

از سوی دیگر، «محمد عبدالسلام» رئیس هیات انصارالله در مذاکرات صلح، امروز- جمعه- در پیامی «توئیتری» اعلام کرد، توافق برای تشکیل شورایی که اداره کشور را برعهده می‌گیرد، «به روی همه باز است» و «کسانی که از خشونت‌ها حمایت می‌کنند، فرصت دارند تا رویکرد خود را تغییر داده و به این توافق ملی بپیوندند.»

سازمان ملل متحد کویت یمن انصارالله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر