کد خبر: 395095 A

نخست وزیر ترکیه؛

ایلنا: نخست وزیر ترکیه از نحوه برخورد مسئولان آمریکا با موضوع استرداد فتح الله گولن انتقاد و ابراز ناراحتی کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی،  "بنعلی ییلدریم"  نخست وزیر ترکیه در مصاحبه با مجله «وال استریت ژورنال» آمریکا، با ابراز ناراحتی از نحوه برخورد مسئولان این کشور با موضوع استرداد فتح الله گولن سرکرده گروه تروریستی گولن، اظهار داشت: '' در واقع درک نمی‌کنیم که چرا آمریکا این شخص را در شرایط موجود تحویل ترکیه نمی‌دهد''.

وی با اشاره به تاثیرات منفی اقدام به کودتا بر مردم ترکیه، گفت: ''ملت ترک به همان میزان تحت تاثیر کودتای نافرجام قرار گرفتند که مردم آمریکا از واقعه 11 سپتامبر 2001 متاثر شدند''.

ییلدریم در ادامه با یادآوری درخواست ترکیه مبنی بر استرداد گولن که تهدیدی برای امنیت ملی کشور به شمار می‌رود، از دلالت تمامی اسناد موجود بر مسئول بودن این شخص در حمله خائنانه به ملت ترک سخن گفت.

نخست وزیر ترکیه نحوه برخورد آمریکا درزمینه استرداد گولن را مورد انتقاد قرار داد و بر لزوم ترجیح دادن اتحاد استراتژیک دو کشور بر روند اداری در چنین مواردی تاکید کرد.

وی در پایان افزود: ''آمریکا مرتباً از ما سند و مدرک مطالبه می‌کند در حالی که 265 نفر کشته شده، بمباران هوایی صورت گرفته و با تانک به سوی مردم حمله شده است، بنابراین به چه سند دیگری نیاز دارد؟ شواهد روشن است. شواهدی در اختیار ماست که نشان می‌دهد دستور کودتا از سوی این شخص (فتح الله گولن) به مظنونان صادر شده است. از نحوه برخورد مسئولان آمریکا در زمینه استرداد گولن ناراحتیم"

 

ترکیه آمریکا فتح ‌الله گولن بنعلی ییلدیریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر