کد خبر: 384340 A

ایلنا: یک میلیون نفر از شهروندان بریتانیا طی نامه‌ای به کمیسیون رسیدگی درخواست‌های پارلمانی خواستار برگزاری همه‌پرسی دوم شدند

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، بیش از یک میلیون نفر با امضا درخواستی، خواستار برگزاری همه پرسی دومی در رابطه با عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا شدند. این درخواست پس از آن انجام شد که طرفداران به "خروج" موفق به کسب پیروزی غیرقابل انتظار برای بیرون آمدن از اتحادیه اروپا شدند.

وبسایت این درخواست پارلمانی، به دلیل شمار مراجعه کننده بالایی که خواستار همه پرسی مجدد شده بودند، موقتا متوقف شد.

این درخواست تجدید رای‌گیری عنوان می‌دارد که:‌"‌ما امضا کنندگان این برگه از دولت بریتانیا می‌خواهیم تا قانونی را به تصویب در آورند که اگر هر کدام از آرا ماندن و یا خروج از اتحادیه کمتر از 60٪ از حداقل 75٪ آرا در همه پرسی بود همه پرسی باید تجدید شود."

شرکت کنندگان در همه پرسی روز پنجشنبه 72.2 درصد بود.

تا ساعت 1 روز شنبه 1040000 نفر این درخواست را در وبسایت پارلمان و دولت امضا کرده اند که این تعداد 10 برابر 100000 امضایی است که برای هر درخواستی در مجلس عوام بریتانیا نیاز است.

کمیسیون رسیدگی به درخواست های پارلمان بنا است تا جلسه بعدی خود را در روز سه‌شنبه برگزار کند.

تصویری از امضاهای این درخواست نشانگر این است که بیشتر آنان از شهرهای بزرگ بریتانیا ارسال شده است. حتی در لندن در یک درخواست مجزا از شهردار این شهر خواسته شده تا مستقلاً از بریتانیا جدا شده و به اتحادیه اروپا بپیوندد.

همه پرسی بریتانیا کمیسیون رسیدگی به درخواستهای پارلمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر