کد خبر: 384180 A

در تلاش برای پیشبرد مذاکرات یمن؛

ایلنا: منابع آگاه یمنی اعلام کردند، دبیران کل سازمان ملل و شورای همکاری خلیج‌فارس و معاون سیاسی وزارت خارجه آمریکا، روز یکشنبه برای پیشبرد مذاکرات صلح یمن به کویت می‌روند.

به گزارش ایلنا، منابع آگاه به مذاکرات صلح یمن در کویت به روزنامه «رای الیوم» اعلام کردند، «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل و همچنین «توماس شانون» معاون سیاسی وزارت خارجه آمریکا و «عبداللطیف الزیانی» دبیرکل شورای همکاری خلیج‌فارس، روز یکشنبه در چارچوب تلاش‌ها برای پیشبرد مذاکرات صلح یمن وارد کویت خواهند شد.

 این منابع تصریح کردند، دبیرکل سازمان ملل با هیات دولت مستعفی یمن و هیات صنعا به طور هم‌زمان دیدار خواهد کرد ولی معاون سیاسی وزارت خارجه آمریکا با این هیات‌ها جداگانه دیدار می‌کند.

این منابع تصریح کردند، پیش‌نویس راهکاری برای حل اختلاف‌ها آماده شده و قرار است طرفین مذاکره کننده دیدگاه خودشان را به «اسماعیل ولد الشیخ احمد» فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن ارائه دهند.

به گفته این منابع، موضع سعودی همچنان نامشخص است ولی ریاض تلاش می‌کند کمیته آتش‌بس و مذاکرات را به عربستان منتقل کند ولی هیات صنعا با این مسئله مخالف بوده و منتظر نتیجه مذاکرات کویت است.

سازمان ملل کویت معاون سیاسی وزارت خارجه یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر