کد خبر: 379590 A

انصارالله:

ایلنا: رئیس شورای سیاسی انصارالله یمن، اقدام سازمان ملل متحد مبنی بر خودداری از درج نام ائتلاف سعودی در فهرست سیاه را شرم‌آور خواند و متذکر شد این موضوع نشان می‌دهد که رژیم سعودی با تکیه به آمریکا و اسرائیل از این سازمان باج‌خواهی می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از المسیره، «صالح الصماد» رئیس شورای سیاسی انصارالله یمن در بیانیه‌ای، تصریح کرد که تجاوز عربستان سعودی و آمریکا پرده از واقعیت‌ها برداشت و بسیاری از شعارهایی را که برای اجرای دستور کار گروه‌های استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا و صهیونیسم استفاده می‌شود، را برملا کرد.

الصماد گفت که کاملا آشکار شده است، نهادهای بین‌المللی که به عنوان سرپوشی برای مشروعیت بخشیدن به اهداف استعمار مورد استفاده قرار می‌گیرند، تنها چتری برای این گروه‌های استعمارگر هستند و موضع اخیر سازمان ملل تنها مثال ساده‌ای از میزان ضعف و تسلیم این نهادها در برابر کشورهای بزرگ است.

رئیس شورای سیاسی انصارالله عقب‌نشینی سازمان ملل از گنجاندن نام ائتلاف متجاوز سعودی در فهرست سیاه مربوط به قتل کودکان، این سازمان را رسوا و اعتبار آن را زیر سؤال برد. همچنین این اقدام سازمان ملل، ضعف آن را در ایفای نقش خود در حمایت از کشورهای عضو آن هم بدون تبعیض، نمایان کرد. 

وی با بیان این‌که عربستان سعودی با تکیه به آمریکا و رژیم صهیونیستی از سازمان ملل باج‌خواهی می‌کند، متذکر شد که عقب‌نشینی «شرم‌آور» سازمان ملل از تصمیم خود به‌رغم آشکار بودن موضعش، ازحوادثی بزرگ‌تر از جمله شدید بودن فشارهایی برای صدور قطعنامه‌های بین‌المللی علیه یمن خبر می‌دهد.

سازمان ملل متحد یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر