کد خبر: 379456 A

وال استریت ژورنال:

ایلنا: روزنامه «وال استریت ژورنال» نوشت که نیروهای آمریکایی یک واحد ارتش سوریه که پیش از این تحت آموزش آنها قرار گرفته بود را بمباران کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، مقام‌های پنتاگون به روزنامه وال استریت گفتند که نیروهای آمریکایی در تاریخ 27 و 28 ماه می حملاتی را در اطراف شهر «مرعا» در سوریه انجام دادند اما در زمان این حملات متوجه اصابت بمب‌ها به تیپ «معتصم» که مورد حمایت این کشور است و با داعش می‌جنگد، نشده‌اند.

سرهنگ «پاتریک رایدر» به روزنامه وال استریت ژورنال گفت:‌ «تحقیقاتی درباره این حادثه آغاز شده و ما به حمایت از مبارزه علیه نیروهای داعش ادامه داده و از نتایج به دست آمده از این تحقیقات برای ارتقاء عملیات در آینده استفاده خواهیم کرد.»

به گفته رایدر احتمال می‌رود چهار نفر از اعضای تیپ نظامی معتصم در این حملات کشته شده باشند.

«مصطفی سرجی» رئیس دفتر سیاسی تیپ معتصم به نقل از این روزنامه عنوان کرد که 10 نفر از اعضای این تیپ در این حملات کشته شدند.

داعش، یک گروه افراط‌گرا است که در  شماری از کشورها از جمله روسیه و آمریکا منع شده و تا کنون موفق به اشغال اراضی وسیعی از عراق و سوریه شده است. ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا حملات هوایی علیه داعش در عراق و سوریه را از سال 2014 میلادی آغاز کرده است.

 

حملات هوایی آمریکا در سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر