کد خبر: 359210 A

ایلنا: رسانه های محلی امروز -چهارشنبه- به نقل از منابع دیپلماتیک اعلام کردند که «شینزو آبه » نخست‌وزیر ژاپن در تاریخ ششم ماه می به روسیه سفر می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «آلکسی پوشکف»  رئیس کمیسیون امور خارجه مجلس دوما در روسیه در ماه فوریه تایید کرده بود که مسکو منتظر سفر« آبه» به روسیه در ماه آوریل یا ماه می است.

بر اساس گزارش روزنامه « ایزوستیا»، آبه به احتمال زیاد در طول سفر خود با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه  نیز دیدار خواهد کرد. پوتین و آبه درباره امضای پیمان صلح، روابط دوجانبه و مسائل مطرح بین‌المللی گفت‌وگو خواهند کرد.

آبه و ولادیمیر پوتین ماه ژانویه در جریان گفت‌وگویی تلفنی درباره سفر این رهبر ژاپنی به توافق  رسیدند. با توجه به ماهیت غیر رسمی این سفر، هیچ سندی  میان دو طرف به امضا نخواهد رسید.

جزایر کوریل نیز موضوع اختلاف‌های مرزی طولانی‌مدت میان روسیه و ژاپن است. ژاپن مدعی جزایر «کوناشیری»، «اتوروفو»، «شیکوتان» و مجمع الجزایر «هابومای» که دریای «اختسک» را از اقیانوس آرام جدا می‌کند (کوریل جنوبی) است. پس از جنگ جهانی دوم، این اختلاف‌های مرزی، روسیه و ژاپن را از امضای پیمان صلح باز داشته است.

 

شینزو آبه سفر آبه به روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر