کد خبر: 352751 A

رئیس‌جمهوری برزیل:

ایلنا: رئیس‌جمهوری سابق برزیل که صبح جمعه در ارتباط با پرونده فساد مالی در شرکت نفتی «پتروبراس» برای ساعاتی بازداشت شده بود، بعد از آزادی تمامی اتهام‌ها را رد کرده و گفت که بیمی از این تحقیقات ندارد.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، «لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا» که بازداشتش در روز جمعه با درگیری میان هوادارنش و پلیس هم همراه بود، در دفاع از بی‌گناهی خود گفت: «لازم به مراجعه پلیس نبود، فقط کافی است به من تلفن کنید، من شخصا نزد پلیس خواهم رفت چرا که به کسی بدهکار نیستم که ترسی داشته باشم.»

این گفته لولا به نوعی در سخنان «دیلما روسف» رئیس جمهوری فعلی برزیل هم تکرار شد.

روسف روز جمعه گفت که «ضرورتی نداشت» لولا بازداشت شود.

وی همچنین بعد از بازجویی به خبرنگاران گفت که قربانی «پیش‌داوری‌های معطوف به قشر کارگر» شده است.

وی ادامه داد: «گرسنگی در پنج سالگی نتوانست من را بکشد. من بهترین رئیس‌جمهوری برزیل بوده‌ام. قشر محروم این جامعه به من رای داد تا امروز بتواند امرار معاش کند.»

بازداشت کوتاه‌مدت داسیلوا بخشی از تحقیقات گسترده در مورد ادعای فساد مالی و پول‌شویی در کمپانی نفت پتروبراس عنوان شده است؛ شرکتی که دولتی است و رسوایی‌های مرتبط با فساد مالی در آن گریبانگیر بسیاری از سیاستمداران چپ‌گرای عضو حزب کارگر برزیل شده است.

دفتر اصلی انستیتو لولا متعلق به رئیس‌جمهوری سابق در سائوپولو و همچنین چندین محل دیگر در ارتباط با «فابیوس لوئیز» یکی از پسران وی از جمله اهداف امروز پلیس بود.

لولا داسیلوا دو دوره از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ میلادی به نمایندگی از حزب کارگر برزیل رئیس‌جمهوری این کشور بود.

 

لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا بازداشت رئیس‌جمهوری برزیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر