کد خبر: 325950 A

«خالد قدومی» نماینده جنبش مقاومت اسلامی (حماس) با صدور پیامی شهادت «غضنفر رکن‌آبادی» سفیر سابق ایران در لبنان را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، متن پیام نماینده حماس به این شرح است:

مرحوم غضنفر رکن آبادی دوستدار فلسطین و مقاومت بودند و به همین دلیل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت را به خانه امنی برای فلسطینیان و رهبران مقاومت تبدیل کرده بودند.

بنده و برادرانم در جنبش مقاومت اسلامی حماس پس از شنیدن خبر مفقود شدن و سپس شهادت این دیپلمات مجاهد بسیار متاثر و متالم شدیم، چون ایشان نزد فعالان و رهبران مقاومت فلسطین به ویژه جنبش حماس شخصیتی چهره‌ای شناخته شده و محبوب بودند.

رکن آبادی شخصیتی فعال و خدوم، طرفدار وحدت اسلامی، شجاع و مدافع سرسخت آرمان فلسطین بود و مبارزان فلسطینی و گروه‌های مقاومت هیچ‌گاه جانفشانی‌ها و خدمات ایشان به مقاومت را از یاد نخواهند برد.

به یقین تنها ملت شریف ایران به خاطر از دست دادن دیپلمات برجسته‌ای چون برادر عزیزمان مرحوم رکن آبادی در حادثه اسفناک منا اندوهگین نشده است، بلکه ملت فلسطین نیز همدرد و شریک غم برادران ایرانی‌شان هستند.

در اینجا بار دیگر فاجعه دردناک شهادت تعداد زیادی از مهمانان خانه خدا به ویژه شهروندان عزیز ایرانی و این دیپلمات مدافع آرمان فلسطین و مقاومت را به ملت‌های مسلمان، رهبری معظم انقلاب اسلامی، دولت و ملت شریف ایران و خانواده‌های داغدیده تسلیت و تعزیت می‌گویم و برای جان باختگان رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل از درگاه خداوند یکتا مسالت دارم.

غضنفر رکن‌آبادی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر