کد خبر: 311530 A

آنگلا مرکل:

ایلنا: صدراعظم آلمان امروز_چهارشنبه- در سخنرانی مشترک با رییس جمهوری فرانسه قوانین پناهندگی اروپا را در مواجهه با بحران مهاجران، منسوخ شده و ناکارآمد دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان امروز_چهارشنبه- در سخنرانی مشترک با «فرانسوا اولاند» رییس جمهوری فرانسه قوانین پناهندگی اتحادیه اروپا را منسوخ شده و ناکارآمد خواند.

مرکل، صدراعظم آلمان، کشوری که قرار است تا پایان سال جاری میلادی ۸۰۰ هزار پناهجو را بپذیرد، گفت: «پروسه دوبلین، در فرم کنونی خود، دیگر کارایی ندارد.»

صدراعظم آلمان که به صورت مشترک با فرانسوا اولاند در صحن پارلمان اروپا سخن می‌گفت، از قانونگذاران اتحادیه اروپا خواست تا قوانین پناهندگی قاره سبز را اصلاح کنند، تا پناهجویان به صورت عادلانه میان کشور‌های عضو تقسیم شوند.

مرکل اضافه کرد: «کشور‌های اروپایی نباید در مواجهه با بحران پناهجویان، تسلیم وسوسه عقب گرد به سوی اقدام ملی و خودسرانه شوند.»

وی با اشاره به اینکه اروپا به کشور‌هایی نظیر ترکیه و لبنان که مقصد ابتدایی پناهجویان هستند به اندازه کافی کمک نکرده است، گفت: «می‌پذیرم که اروپا در درک این مساله که بحران بوجود آمده در خاورمیانه و شمال آفریقا می‌تواند به این قاره نیز سرایت کند، کند عمل کرده است.»

آلمان آنگلا مرکل فرانسه فرانسوا اولاند قوانین پناهندگی
نرم افزار موبایل ایلنا