کد خبر: 311526 A

فرانسوا اولاند:

ایلنا: رییس جمهوری فرانسه امروز-چهارشنبه- در سخنرانی مشترک با صدراعظم آلمان خواستار اتحاد و همکاری بیشتر کشور‌های اروپایی در مواجهه با بحران پناهجویان شد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «فرانسوا اولاند» رییس جمهوری فرانسه و «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان امروز-چهارشنبه- در سخنرانی تاریخی مشترک خود در صحن پارلمان اروپا در «استراسبورگ»، از کشور‌های اروپایی خواستند تا در مواجهه با چالش‌های بسیاری که قاره سبز با آن‌ها مواجه است، همکاری و اتحاد بیشتری داشته باشند.

اولاند و مرکل در حالی در صحن پارلمان اروپا به صورت مشترک سخنرانی کردند که۲۶ سال از آخرین باری که رهبران بزرگ‌ترین کشور‌های اتحادیه اروپا، یعنی آلمان و فرانسه در کنار هم برای قانونگذاران این اتحادیه سخنرانی کردند، می‌گذرد.

رهبران آلمان و فرانسه به ترتیب در سخنرانی خود از همکاری دو کشور برای حل چالش‌هایی که اروپا امروزه با آن‌ها مواجه است دفاع کردند.

 مرکل و اولاند به طور مشخص در رابطه با نتیجه مثبت همکاری فرانسه و آلمان برای حل مشکلاتی چون بحران پناهجویان اروپا، درگیری‌های اوکراین و بدهی مالی یونان، سخنرانی کردند.

 فرانسوا اولاند در سخنرانی خود در رابطه با واکنش‌های ملی گرایانه در مواجهه با بحران پناهجویان و سایر مشکلاتی که اروپا با آن‌ها مواجه است، هشدار داده و گفت که اعمال خودسرانه کشور‌های اروپایی تنها شرایط را بد‌تر می‌کند.

رییس جمهوری فرانسه گفت: «ما به اتحاد اروپا بیشتر نیاز داریم. اروپا باید خود را تایید کند، در غیر این صورت ما شاهد پایان اروپا خواهیم بود.»

اولاند با بیان اینکه تنها راه حل بحران پناهجویان را ریشه‌کن کردن دلیل مهاجرت آنان است، گفت:‌ بهترین راه برای پایان دادن به درگیری‌های سوریه راه حل دیپلماتیک است.

آلمان آنگلا مرکل فرانسه فرانسوا اولاند
نرم افزار موبایل ایلنا