کد خبر: 311445 A

برای سومین بار طی هفته جاری؛

ایلنا: وزارت خارجه ترکیه سفیر روسیه در آنکارا را در ارتباط با اقدام جنگنده‌های روسی در نقض حریم هوایی این کشور، مجددا احضار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، وزارت خارجه ترکیه، امروز- چهارشنبه- اعلام کرد روز گذشته به سفیر روسیه در آنکارا در ارتباط با نقض مکرر حریم هوایی ترکیه توسط جنگنده‌های روسی، مجددا هشدار داده شده است.

ارتش ترکیه اعلام کرده است هواپیماهای جنگی روسی، اوایل هفته جاری دو بار وارد حریم هوایی این کشور شدند و یک هواپیمای ناشناس از نوع «میگ- ۲۹»، دوشنبه گذشته برای هواپیماهای ترکیه مزاحمت ایجاد کرد.

در بیانیه وزارت خارجه ترکیه آمده است: «ترکیه از ابتکار نشست با مقام‌های نظامی روسیه در آنکارا برای گفت‌وگو درباره اقدام‌هایی با هدف خودداری از تکرار موارد نقض، استقبال می‌کند.»

به گفته یک مقام وزارت خارجه ترکیه، سفیر روسیه همچنین طی روزهای شنبه و دوشنبه در ارتباط با نقض حریم هوایی ترکیه توسط جنگنده‌های روسی احضار شده بود.

گفته می‌شود روسیه گشت‌زنی‌های هوایی خود را در مرزهای مشترک سوریه و ترکیه افزایش داده است و همین امر ورود «تصادفی» جنگنده‌های روس به حریم ترکیه را توجیه می‌کند.

احضار سفیر روسیه در ترکیه نقض حریم هوایی ترکیه توسط جنگنده‌های روس
نرم افزار موبایل ایلنا