کد خبر: 311370 A

منابع نظامی عراق از پیشروی‌های مهم نیروهای امنیتی در نبرد آزادسازی مرکز استان الانبار خبر دادند که این امر به فرار تروریست‌های داعش به سوریه منجر شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از البیان، نیروهای امنیتی عراق دستاوردهای جدیدی در عملیات آزادسازی شهر الرمادی، مرکز استان الانبار از اشغال گروه تروریستی داعش کسب کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، منطقه «البوفراح» در فاصله یک کیلومتری الرمادی از محور شمالی، به‌طور کامل از وجود تروریست‌ها پاک‌سازی شد.

در همین راستا، یک منبع امنیتی در فرماندهی عملیات الانبار اعلام کرد: «نیروهای امنیتی به پیروزی‌های جدیدی در نبرد آزادسازی الرمادی دست یافته‌اند و منطقه البوفراح در یک کیلومتری محور شمالی الرمادی و بزرگراه «زنکوره» نزدیک مقر سابق فرماندهی این عملیات از جمله مناطقی هستند که روز سه‌شنبه آزاد شدند.»

در حالی‌که محاصره داعش در الانبار تنگ‌تر شده است، این گروه تروریستی به شبه‌نظامیان خود دستور داده است الرمادی را به سمت شهر «الرقه» در سوریه ترک کنند.

این در حالی است که رسانه‌های روسی گزارش دادند که مسکو قصد دارد درصورت درخواست بغداد، گسترش حملات هوایی خود علیه تروریست‌ها در عراق را نیز بررسی کند.

فرماندهی نیروهای مشترک عراق، شنبه گذشته از آغاز عملیات امنیتی گسترده برای آزادسازی الرمادی از اشغال گروه تروریستی داعش خبر داده بود.

رسانه سوریه عراق مسکو نیروهای امنیتی
نرم افزار موبایل ایلنا