کد خبر: 298921 A

اشتون کارتر:

ایلنا: وزیر دفاع آمریکا گفت که این کشور همچنان به حضور خود در خلیج‌فارس ادامه می‌دهد تا گزینه نظامی همواره در دسترس باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری وزارت دفاع آمریکا، «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا گفت: «همچنان با قدرت تمام در خلیج‌فارس حضور خواهیم داشت و ناو‌های هواپیما‌بر ما می‌توانند به سرعت خود را به این منطقه برسانند.»

کارتر در کنفرانسی خبری در پنتاگون، در پاسخ به این پرسش که آیا خارج کردن ناو هواپیمابر آمریکا از خلیج‌فارس، نشانه حذف گزینه نظامی در مواجهه با پرونده هسته‌ای ایران است، بدون اشاره به جزئیات گفت: «آمریکا به حضور قدرتمند خود در خلیج‌فارس ادامه می‌دهد و ناو‌های هواپیما‌بر ما می‌توانند به سرعت خود را به این منطقه برسانند. توانایی ما برای افزایش و جا‌به‌جایی نیروها و عکس‌العمل نظامی در خلیج‌فارس بسیار بالا بوده و خواهد بود.»

وی ادامه داد: «این تنها یکی از اقدام‌هایی است که برای مقابله با ایران و سیاست‌های منطقه‌ای این کشور انجام می‌دهیم. ما برای اجرای دستور رئیس‌جمهوری مبنی بر باقی ماندن گزینه نظامی و برای حمایت از متحدان خود در منطقه به خصوص اسرائیل، در خلیج‌فارس حضور خواهیم داشت.»

ایالات متحده آمریکا اشتون کارتر توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵
نرم افزار موبایل ایلنا