کد خبر: 297255 A

سید حسن نصرالله:

ایلنا: دبیرکل حز‌ب‌الله لبنان روز پیروزی نیروهای مقاومت بر رژیم صهیونیستی در جنگ سال ۲۰۰۶ میلادی را یک پیروزی الهی توصیف کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از العالم، سید حسن نصرالله در سخنان خود در مراسم گرامیداشت سالروز پیروزی مقاومت در جنگ سال ۲۰۰۶ میلادی بر رژیم اسرائیل، گفت: ۱۴ آگوست، یک پیروزی الهی برای ما بود.

وی خواستار نام‌گذاری ۱۴ آگوست به عنوان روز پیروزی لبنان شد و گفت: روز ۱۴ آگوست، معجزه‌ای واقعی بود و این روز باید روز پیروزی لبنان باشد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به انهدام ۵۰ دستگاه تانک میرکاوای رژیم اسرائیل در منطقه وادی الحجر گفت: ما در وادی الحجر آموختیم که با تمام ابزارهای موجود با انواع اشغالگری مخالفت کنیم. جنگ در وادی الحجر، جنگی سرنوشت‌ساز بود.
 
وی با اشاره به اینکه «مقاومت از زمان برگزاری کنفرانس ملی در سال ۱۹۲۰ در لبنان تا به امروز ادامه دارد»، خاطرنشان کرد: سران دشمن در جریان تجاوزگری به لبنان در جولای سال ۲۰۰۶ میلادی احساس ذلت و خواری می‌کردند.

سید حسن نصرالله گفت: بزرگ‌ترین عملیات هلی بردِ نظامی متجاوزان صهیونیست از سال ۱۹۷۳ میلادی تاکنون، در سال ۲۰۰۶ میلادی در وادی الحجر صورت گرفت. رژیم اسرائیل می‌خواست با اشغال جنوب رودخانه لیطانی، دست بالا را در تجاوزگری خود به لبنان داشته باشد.

دبیرکل حزب الله افزود: در وادی الحجر طرح تجاوز به طور کامل خنثی شد و آتشی که به راه انداختند، دامن خودشان را گرفت. جنگ سال ۲۰۰۶ میلادی باعث تغییر راهبردهای نظامی متعدد در جهان شد؛ از جمله اینکه نیروی هوایی نخواهد سرنوشت هیچ جنگی را یک‌سره کند. اراده برای بقا بسیار قوی‌تر از سلاح‌های دشمن است.

سید حسن نصرالله سالروز پیروزی لبنان در جنگ 33 روزه
نرم افزار موبایل ایلنا