کد خبر: 287112 A

ایلنا: ارتش و نیروهای مردمی یمن در پاسخ به تجاوز مستمر ائتلاف عربی مناطق مختلف این کشور، چندین حمله موشکی به استحکامات نظامی عربستان صورت دادند که در جریان آن یک نظامی سعودی کشته شد.

به گزارش ایلنا به نقل از المسیره، ارتش یمن و کمیته‌های مردمی یمن با موشک پایگاه‌های نظامی عربستان را در جیزان و دو پایگاه« قرن خباش» و «نهوقه» را در نجران هدف قرار دادند که براثر آن یک نظامی سعودی کشته و یک نظامی دیگر زخمی شد. این حمله در واکنش به تجاوز عربستان علیه یمن صورت گرفت.

ارتش و کمیته‌های مردمی توانستند تعدادی از پایگاه‌های نظامی را در استان مأرب شرق یمن پاکسازی کنند.

در این حال یک منبع نظامی تاکید کرد که نیروهای یمنی کنترل کامل دو منطقه «العطیف« و «ایدات الراء» را در دست گرفتند و تروریست‌های القاعده و شبه نظامیان طرفدار «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی را بیرون راندند و در این عملیات شماری از آنها کشته و یا زخمی شدند.

این منبع به تکمیل پاکسازی ساختمان‌های باقیمانده در خیابان «الاربعین» و «عصیفره» در تعز اشاره کرد که القاعده و شبه‌نظامیان حزب «الاصلاح» و مزدوران سعودی در آنجا مستقر بودند. در این حال هواپیماهای سعودی برای پشتیبانی از این گروه‌های تروریستی چند حمله هوایی در شهر تعز انجام دادند.

 

القاعده تجاوز عربستان یمن نظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر