کد خبر: 284456 A

«احمد بن حلی» معاون دبیرکل اتحادیه عرب اعلام کرد که «خالد بحاح» معاون رئیس‌جمهوری مستعفی یمن به دیدار «نبیل العربی» دبیرکل این اتحادیه می‌رود تا گزارشی از نشست ژنو را به وی ارائه دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از النشره، معاون دبیرکل اتحادیه عرب اعلام کرد که نبیل العربی فردا -پنجشنبه-  با معاون رئیس‌جمهوری فراری یمن دیدار می‌کند.

وی افزود: «این دیدار به‌منظور رایزنی درباره آینده یمن و بررسی نتایج احتمالی مذاکرات ژنو صورت می‌گیرد. در این دیدار همچنین درباره یافتن راه حل مناسب در راستای برون‌رفت از وضعیت نامطلوب انسانی در این کشور گفت‌و‌گو می‌شود.»

بن حلی تأکید کرد: «بحاح آخرین دیدگاه‌های دولت مستعفی یمن درباره تحولات این کشور را به اطلاع اعضای شورای اتحادیه عرب خواهد رساند.»

وی ضمن حمایت مجدد از منصور هادی مدعی شد که طبق قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل و براساس قانون اساسی یمن، رئیس‌جمهوری مستعفی این کشور از مشروعیت کامل برخوردار است.

معاون دبیرکل اتحادیه عرب در پایان گفت که العربی، پس از این نشست نتایج رایزنی و بحث‌های خود با مقام‌های یمنی را به اطلاع نمایندگان دائمی کشورهای عضو این اتحادیه عربی خواهد رساند.

خالد بحاح نبيل العربي
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر