کد خبر: 283697 A

ایلنا: عربستان سعودی در نظر دارد برای پایان دادن به حملات موشکی نیروهای یمنی، در در داخل مرزهای یمن مناطق ممنوعه ایجاد کند.

به گزارش ایلنا به نقل از العربیه،  معادلات مناطق مرزی بین عربستان سعودی و یمن وارد مرحله‌ای جدید شده است که طبق گفته منابع نظامی سعودی، در این بخش‌های مرزی مناطقی ایجاد خواهد شد که از نصب و استقرار سکوهای موشکی و خمپاره‌انداز ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به «انصارالله» جلوگیری کند.

منابع نظامی سعودی تصریح کردند که منطقه ممنوعه نظامی در خاک یمن در قالب عملیات هوایی و زمینی نیروهای ائتلاف سعودی در نوار مرزی ایجاد خواهد شد.

بر این اساس، نیروهای ائتلاف سعودی یک منطقه ممنوعه داخل خاک یمن ایجاد می‌کنند تا هرگونه تحرکات نیروهای یمنی و نزدیک شدن آنها به مرزهای عربستان تا محدوده پنج کیلیومتری، دفع شود.

در همین راستا، جنگنده‌های آپاچی سعودی سکوهای خمپاره‌انداز ارتش و نیروهای مردمی یمن را در روستای مرزی «الحصام» منهدم کردند.

این شبکه سعودی در عین حال افزود که در حال حاضر آرامشی نسبی بر مناطق مرزی عربستان و یمن حاکم شده و نیروهای ائتلاف عربی در حال آماده‌باش کامل به‌سر می‌برند.

 

العربیه خاک عربستان عربستان سعودی یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر