کد خبر: 281810 A

السیسی:

ایلنا: رئیس‌جمهوری مصر اعلام کرد که انتخابات پارلمانی این کشور تا پیش از پایان سال 2015 میلادی برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهوری مصر، در سخنانی درخصوص تعویق زمان برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور که قرار بود ماه مارس گذشته برگزار شود، تصریح کرد بنا به تصمیم دادگاه عالی قانونی اساسی کشور، زمان برگزاری انتخابات به تعویق افتاد ولی دولت مصمم است این انتخابات تا پیش از پایان سال جاری میلادی برگزار شود.

السیسی که برای رایزنی با شرکای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش به پاریس رفته بود، در دیدار با جمعی از اتباع مصری مقیم کشورهای اروپایی افزود که شرایط کنونی کشور اقتضا می‌کند تا همه احزاب، طیف‌های سیاسی و اقشار مختلف مردم با وحدت، همدلی و یکپارچگی ملی در مسیر پیشبرد منافع عالی کشور تلاش کنند.

«علاء یوسف» سخنگوی ریاست‌جمهوری مصر اعلام کرد که السیسی در  این دیدار بر نقش بسیار مهم اتباع مصری در خارج از کشور برای نشان دادن چهره واقعی مصر تأکید کرد.

سفر السیسی به آلمان با اعتراضاتی همراه بوده است. معترضان ضد دولتی در تظاهرات‌هایی، سیاست‌های دولت السیسی به‌ویژه تصمیم اخیر دادگاه عالی مصر در صدور حکم اعدام علیه شماری از رهبران «اخوان‌المسلمین» این کشور را محکوم کردند.

انتخابات دولت کشورهای اروپایی مصر داعش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر