کد خبر: 274364 A

در روز جهانی کارگر؛

ایلنا: هزاران کارگر در روسیه، کره‌جنوبی و ایتالیا در روز جهانی کارگر در میدان‌ها و خیابان‌های مهم تجمع‌های گسترده برگزار کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه‌های کارگری در روسیه، کره‌جنوبی و ایتالیا امروز-جمعه- از تجمعات گسترده در این کشور‌ها به مناسبت روز جهانی کارگر خبر دادند.

مسئولان اتحادیه کارگری «روسیه متحد» از احتمال حضور حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار کارگر در راهپیمایی‌های روز جهانی کارگر خبر دادند.

حدود ۱۴۰ هزار کارگر روس در میدان سرخ در حالی که بالن‌ها و پرچم‌های قرمز رنگ به دست داشتند، مراسم روز جهانی کارگر را برگزار کردند.

مسئولان اتحادیه کارگری ایتالیا نیز اعلام کردند که ده‌ها هزار نفر از شهروندان این کشور در اعتراض به افتتاح نمایشگاه‌های جمعه در تظاهرات امروز بعدازظهر شرکت می‌کنند.

ایتالیا تجمع

شهروندان و کارگران ایتالیا بر این باور هستند که اجرای نمایشگاه در زمانی که این کشور از لحاظ اقتصادی در وضعیت نامناسبی قرار دارد، به نوعی هدر دادن سرمایه‌ها و مالیات‌های مردم است.

ده‌ها هزار کارگر در کره‌جنوبی نیز با رهبری مسئولان اتحادیه کارگری و با تهدید برگزاری اعتصاب عمومی در صورت عدم تغییر در اصلاحیه‌های وزارت کار این کشور، در میادین و خیابان‌های اصلی کره‌جنوبی تجمع کردند.

ژاپن تجمع

ایتالیا روسیه ایلنا کره‌جنوبی روز جهانی کارگر اتحادیه کارگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر