کد خبر: 260721 A

مقام‌های عربستان:

یکی از مقام‌های عربستان سعودی طی سخنانی بی‌اساس مدعی شد که توافق با ایران باعث به خطر افتادن پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «ترکی الفیصل» رئیس سابق اطلاعات عربستان گفت که توافق با ایران پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای را به مخاطره می‌اندازد.

الفیصل با اعلام این‌که عربستان و دیگر کشور‌ها هرگونه توافق هسته‌ای با ایران را زیر نظر قرار می‌دهند، مدعی شد که چنین توافقی باعث اشاعه فناوری اتمی می‌شود.

وی افزود: «اگر ایران بتواند اورانیوم را تا هر سطح دلخواهی غنی‌سازی کند، آن‌گاه فقط عربستان نخواهد بود که خواستار توقف روند برنامه هسته‌ای ایران می‌شود.»

مقام‌های عربستان سعودی با بیان برخی ادعاهای بی‌اساس درباره تلاش ایران برای دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، همواره تلاش کرده‌اند تا مانع به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب شوند.

الفیصل تصریح کرد: «مخالفت اصلی من با برنامه هسته‌ای ایران به این دلیل است که تمام جهان با ادامه این روند، بدون هیچ‌گونه اعتراض به اشاعه دانش هسته‌ای موافق هستند.»

سخنان الفیصل در حالی بیان می‌شود که «جان کری» وزیرخارجه آمریکا اخیرا به عربستان سفر کرد تا با مقام‌های این کشور درباره برنامه هسته‌ای ایران و روند مذاکرات با این کشور گفت‌وگو کند.

کری عربستان

عربستان مذاکرات هسته ای ایران ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر