کد خبر: 242622 A

برای جلوگیری از افشای اسناد کمک تسلیحاتی به تروریست‌ها در سوریه؛

آنکارا همه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی را تهدید کرد در صورت فاش کردن اسناد مربوط به کمک تسلیحاتی دولت این کشور به تروریست‌ها در سوریه آن‌ها را توقیف می‌کند.

دولت ترکیه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در این کشور را نسبت به فاش کردن اسناد مربوط به کمک تسلیحاتی به تروریست‌ها در سوریه تهدید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای عالی رادیو و تلویزیون - سازمان کنترل و نظارت بر رسانه‌های ترکیه - همه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی را تهدید کرد در صورت فاش کردن اسناد مربوط به کمک تسلیحاتی دولت این کشور به تروریست‌ها در سوریه آن‌ها را توقیف می‌کند.

این شورا تاکید کرد که بر اساس حکمی قضایی در صورت انتشار این اسناد در رسانه‌ها، فیس بوک یا توییر بسته شده و مورد پیگرد قضایی قرار می‌گیرند.

سال گذشته نیروهای ژاندرمری ترکیه در مرز این کشور با سوریه جلوی یک کاروان کامیون حامل تسلیحات را گرفتند که خودروهای سازمان اطلاعات ترکیه آن‌ها را همراهی می‌کردند. این تسلیحات در مسیر تحویل به گروه‌های تروریستی بود که علیه دولت سوریه دست به سلاح برده‌اند.

در‌‌ همان زمان آنکارا بلافاصله پرونده این محموله را بست و به شدت حمایت از گروه‌های تروریستی از جمله داعش را تکذیب کرد.

از طرف دیگر پست کسی که ناظر بر عملیات بود را تغییر داد و ۱۹ نیروی ژاندرمری که در عملیات شرکت کردند نیز به اتهام جاسسی تحت تعقیب قرار داد.

ترکیه دولت دولت سوریه رادیو و تلویزیون رسانه سوریه شبکه های اجتماعی فیس بوک کنترل و نظارت گروه های تروریستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر