کد خبر: 239923 A

در پی گسترش این تنش‌ها تا مناطق مسکونی حدود ۶۰۰۰ تن از غیرنظامیان کشمیر تحت کنترل هند مجبور به ترک خانه‌های خود شدند و ۴۰۰۰ تن دیگر در پی آغاز مجدد حملات از هفته گذشته خانه‌های خود را ترک کردند.

نیروهای نظامی هند و پاکستان برای چندمین بار طی هفته های اخیر با یکدیگر درگیر شدند

به گزارش خبرنگار ایلنابه نقل از آسوشیتدپرس، تنش‌ها بین هند و پاکستان، دو رقیب مسلح به سلاح اتمی از زمانی که نارندرا مودی، نخست ‌وزیر هند گفت‌وگوهای صلح را در ماه اوت به حالت تعلیق درآورد افزایش یافته و درگیری‌ها در مرز کشمیر از ماه اکتبر همچنان ادامه دارد.

دست کم طی درگیری‌های هفته گذشته ۱۰ تن از نیروهای هندی و پاکستانی و حتی غیرنظامیان کشته شده‌اند. هم‌چنین در پی گسترش این تنش‌ها تا مناطق مسکونی حدود ۶۰۰۰ تن از غیرنظامیان کشمیر تحت کنترل هند مجبور به ترک خانه‌های خود شدند و ۴۰۰۰ تن دیگر در پی آغاز مجدد حملات از هفته گذشته خانه‌های خود را ترک کردند.

در همین حال برخی از ساکنان این مناطق در این باره می‌گویند، پاکستان از سلاح های دوربردی استفاده می‌کند که تاکنون از آن‌ها استفاده نمی‌کرد و شرایط اکنون شبیه به شرایط جنگ است. این خشونت‌ها تنها چند روز پیش از سفر وزیر خارجه آمریکا به هند رخ داده است. باراک اوباما، ریس‌جمهور آمریکا نیز قرار است اواخرماه جاری میلادی به هند سفر کند.

باراک اوباما پاکستان جنگ خشونت کشمیر وزیر خارجه آمریکا درگیری تن نیروهای هند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر