کد خبر: 236673 A

«ژان فرانسوا ژیرو» مدیر دایره خاورمیانه و شمال آفریقا در وزارت خارجه فرانسه برای از بین بردن خلأ سیاسی در لبنان و حل بحران ریاست‌جمهوری در این کشور بار دیگر به خاورمیانه سفر می‌کند.

فرانسه به میانجی‌گری خود برای حل بحران سیاسی در لبنان ادامه می‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، برخی منابع فرانسوی آگاه گفتند که «ژان فرانسوا ژیرو» مدیر دایره خاورمیانه و شمال آفریقا در وزارت خارجه فرانسه برای از بین بردن خلأ سیاسی در لبنان و حل بحران ریاست‌جمهوری در این کشور بار دیگر به خاورمیانه سفر می‌کند.

این منابع گفتند که ژیرو برای میانجی‌گری به منظور پر کردن خلأ ریاست‌جمهوری در لبنان قرار است در ابتدا به ایران و پس از آن به عربستان سفر کند.

منابع آگاه فرانسوی اعلام کرده‌اند که علت آغاز سفر میانجی‌گر فرانسوی از ایران، تضمین نتیجه‌بخش بودن آن در‌ آستانه سفر به ریاض است.

این منابع تاکید کردند که پاریس به ایران به عنوان برگ برنده‌ای برای شکستن یخ بحران در لبنان دل بسته است و فرستاده فرانسه در دیدار نخست از تهران و رایزنی با مسئولان وزارت خارجه احساس کرد که مسئولان ایرانی برای حل بحران لبنان دیدگاهی مثبت دارند.

منابع فرانسوی همچنین تصریح کردند که آن‌ها به این مساله اطمینان دارند که دیدگاه امروز ایران «نیاز به برقراری ثبات در لبنان» است.

ایران خاورمیانه ریاست جمهوری عربستان فرانسه لبنان وزارت خارجه سفر بحران حل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر