کد خبر: 236198 A

بر اساس نظرسنجی آنلاینی که به طور مشترک توسط گاردین و موسسه «آی‌سی‌ام» انجام شد، حزب کارگر در اسکاتلند تنها ۲۶ درصد از آرا را به خود اختصاص می‌دهد که در مقایسه با ۴۲ درصد انتخابات سال ۲۰۱۰ کاهشی شدید محسوب می‌شود.

نتایج یک نظرسنجی جدید حاکی از آن است که حزب مخالف کارگر انگلیس در انتخابات پارلمانی ماه می‌ این کشور بخش عمده حامیان خود را در اسکاتلند از دست خواهد داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پرس‌تی‌وی، بر اساس نظرسنجی آنلاینی که به طور مشترک توسط گاردین و موسسه «آی‌سی‌ام» انجام شد، حزب کارگر در اسکاتلند تنها ۲۶ درصد از آرا را به خود اختصاص می‌دهد که در مقایسه با ۴۲ درصد انتخابات سال ۲۰۱۰ کاهشی شدید محسوب می‌شود.

انتظار می‌رود حزب ملی اسکاتلند که در انتخابات عمومی سال ۲۰۱۰ تنها ۲۰ درصد از آرا را کسب کرد، در انتخابات پیش رو ۴۳ درصد از آرا را به خود اختصاص دهد. این حزب خواهان استقلال اسکاتلند است.

گفته می‌شود حزب محافظه‌کار با چهار درصد کاهش در مقایسه با انتخابات قبلی، ۱۳ درصد و لیبرال دموکرات‌ها نیز تنها شش درصد آرا را به دست خواهند آورد.

«جان کورتیس» از دانشگاه «استرثکلاید» که این تحلیل را برای گاردین انجام داد، گفت که این نظرسنجی از احتمال فرو ریختن پایه‌های قدرت حزب کارگر در آینده که از دهه ۱۹۲۰ میلادی پا بر جا بوده است، خبر می‌دهد.

استقلال اسکاتلند انتخابات انگلیس پرس تی وی حزب درصد کارگر آرا پارلمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر