کد خبر: 230726 A

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از اشتون خواسته است تا فعالیت خود را به‌عنوان مشاور وی در مذاکرات هسته‌ای ایران ادامه دهد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از «کاترین اشتون» نماینده اروپا در مذاکرات هسته‌ای قدرت‌های جهانی با ایران خواسته است تا به‌عنوان مشاور در روند مذاکرات باقی بماند.

به گزارش ایلنا به نقل از وال‌استریت ژورنال، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از اشتون خواسته است تا فعالیت خود را به‌عنوان مشاور وی در مذاکرات هسته‌ای ایران ادامه دهد.

اشتون که از سال ۲۰۱۰ نماینده اروپا در مذاکرات هسته‌ای ایران بوده است، قرار است تا به‌صورت دوره‌ای به موگرینی گزارش ارائه دهد.

سخنگوی موگرینی با بیان این‌که حضور اشتون برای اطمینان از ادامه روند مذاکرات هسته‌ای ایران ضروری به‌نظر می‌رسد، گفت که موگرینی در جلسه‌های مذاکره با حضور «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران و وزرای خارجه گروه ۵ + ۱ حضور می‌یابد.

ایران و گروه ۱ + ۵ در ضرب‌الاجل ۲۴ نوامبر گذشته موفق نشدند به توافق جامعی دست پیدا کنند و به‌این ترتیب دور جدید مذاکرات تا ماه ژوئن آینده تمدید شد.

ایران سیاست خارجی اتحادیه اروپا گروه ۱ ۵ مذاکرات هسته ای مذاکرات هسته ای ایران وال استریت وزیر خارجه مشاور موگرینی اشتون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر