کد خبر: 223625 A

این رهبران معرضان دانشجویی تاکید کردند که مسئولان فرودگاه به آنها اطلاع‌داده‌اند که مقام‌های چین با سفر آنها به پکن به منظور رایزنی‌های مستقیم موافقت نکرده‌اند.

مقام‌های چین به سه نفر از رهبران دانشجویان معترض که تصمیم داشتند برای گفت‌وگوی مستقیم با مقام‌های این کشور به پکن سفر کنند، اجازه ورود ندادند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، این رهبران معرضان دانشجویی تاکید کردند که مسئولان فرودگاه به آنها اطلاع‌داده‌اند که مقام‌های چین با سفر آنها به پکن به منظور رایزنی‌های مستقیم موافقت نکرده‌اند.

«الکس چاو» رهبر انجمن‌های دانشجویی در هنگ‌کنگ به همراه «ائاسون چونگ» و «نیتان لوو» دو رهبر و فعال سیاسی در این شبه‌جزیره تصمیم داشتند امروز به پکن بروند تا با «لی کچیانگ» نخست‌وزیر چین درباره اعتراض‌ها دیدار کنند.

مقام‌های منطقه‌ای هنگ‌کنگ اعتصاب‌های دانشجویان را غیرقانونی خوانده و ادامه مذاکره با نمایندگان دانشجویان را رد کرده‌اند.

دانشجویان معترض هوادار دموکراسی در هنگ‌کنگ از حدود شش هفته گذشته با بستن خیابان‌ها و اشغال مراکز مهم تجاری سعی کردند تا مقام‌های منطقه‌ای این شبه‌جزیره را برای تغییر قانون اساسی و محدودیت‌های انتخابات ۲۰۱۷ قانع کنند.

انتخابات پکن چین دموکراسی فرانسه فرودگاه قانون اساسی سفر دانشجویان رهبران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر