کد خبر: 223536 A

معاون موسسه فدرال روسیه در زمینه همکاری نظامی و فناوری گفت که ونزوئلا نخستین کشوری است که این سیستم موشکی را تحویل گرفته و پس از آن مصر این سیستم را تحویل می‌گیرد.

روسیه مجهز کردن مصر به سیستم موشکی «اس ۳۰۰ بی‌ام» را تکذیب کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، «موسسه فدرال روسیه در امور همکاری نظامی و فناوری» که بر قراردادهای نظامی و همکاری فنی و نظامی روسیه با کشورهای اشراف دارد، طی بیانیه‌ای در پایگاه اینترنتی خود اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌های روسی و خارجی درباره تجهیز قاهره به سیستم موشکی اس ۳۰۰ را تکذیب کرد.

«ویاچیسلاف دزیرکالین» معاون موسسه فدرال روسیه در زمینه همکاری نظامی و فناوری گفت که ونزوئلا نخستین کشوری است که این سیستم موشکی را تحویل گرفته و پس از آن مصر این سیستم را تحویل می‌گیرد.

دزیرکالین بدون اشاره به جزئیات افزود که کار‌شناسان ارتش‌های این دو کشور با ارزیابی ویژگی‌های سیستم موشکی اس ۳۰۰ آن را بسیار کارآمد دانستند.

هنوز هیچ منبع رسمی مصری تحویل این سیستم موشکی را تایید نکرده است.

بنا بر این گزارش، در ماه سپتامبر گذشته رسانه‌های روسی از توافق مقدماتی مصر و روسیه بر سر دستیابی قاهره به سلاح‌های روسی به ارزش ۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار امضا کردند اما منابع مصری درباره این خبر اظهارنظری نکرده‌اند.

دلار رسانه روسیه فناوری مصر معاون ونزوئلا سیستم تحویل موشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر