کد خبر: 216899 A

عبدالمللک الحوثی:

الحوثی با تاکید بر این‌که جنبش انصارالله تصمیم به مشارکت در دولت جدید یمن ندارد، گفت که کرسی‌های این جنبش به جنوبی‌ها اختصاص خواهد یافت.

رهبر حوثی‌ها تاکید کرد که برخی قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای به دنبال سوء استفاده از مساله جنوب یمن هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، «عبدالملک الحوثی» در سخنرانی خود در استان «صعده» تاکید کرد که برخی قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای در جنوب یمن منافعی دارند و به دنبال سوء‌استفاده از مساله جنوب یمن برای رسیدن به این منافع هستند.

الحوثی با تاکید بر این‌که جنبش انصارالله تصمیم به مشارکت در دولت جدید یمن ندارد، گفت که کرسی‌های این جنبش به جنوبی‌ها اختصاص خواهد یافت.

وی از رهبران ملی‌گرای جنوب یمن که واقعیت مواضع برخی از سیاستمداران یمنی در شمال یمن و خارج از این کشور را به خوبی درک می‌کنند، تقدیر کرد.

الحوثی تصریح کرد که اگر دولت به صورت جدی برای برقراری امنیت اقدام می‌کرد، نیازی به استقرار کمیته‌های مردمی در هیچ استانی در یمن نبود.

رهبر حوثی‌ها در ادامه گفت که برخی قدرت‌های منطقه‌ای که فعالیت تکفیری‌ها و القاعده را مدیریت می‌کنند، به دنبال ایفای نقش مشخص تکفیری‌ها و القاعده و دادن رنگ و بوی طایفه‌ای به آن بودند.

وی افزود که انصارالله و ارتش در صدر فهرست طرف‌های مجرم که هدف حمله قرار می‌گرفتند، بودند.

الحوثی از آمادگی حوثی‌ها برای فعالیت در کنار ارتش و نیروهای امنیتی خبر داد.

وی برخی از نیروهای سیاسی یمن که توافق‌نامه حل بحران در این کشور میان حوثی‌ها و دولت را امضا کردند را به جلوگیری از تشکیل دولت جدید متهم کرد.

رهبر حوثی‌ها از همه نیروهای سیاسی خواست که به مسئولیت‌های خود عمل کنند.

الحوثی همچنین گفت که برخی قدرت‌های منطقه‌ای همچنان قصد دخالت در همه امور داخلی یمن را دارند.

الحوثی القاعده دولت نیروهای امنیتی یمن منطقه قدرت مشارکت جنبش حوثی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر