کد خبر: 195139 A

رئیس‌جمهور چک گفت با توجه به اینکه شرکت‌های خصوصی مسئول تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه و اقدامات متقابل روسیه نیستند، صندوق‌های ذخیره ارزی اتحادیه اروپا باید خسارت کشاورزان را پرداخت کنند.

«میلوش زمان» رئیس‌جمهوری چک اعمال تحریم‌ها علیه روسیه را اقدامی بی‌اثر ارزیابی و اعلام کرد اع‌مال تحریم‌ها تنها به تشدید بی‌اعتمادی بین کشورها منجر می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از ایتارتاس، رئیس‌جمهور چک گفت: «استفاده از هرگونه تحریم بی‌معنی، و اقدامی بی‌اثر است، زیرا تنها منجر به اقدامات متقابل از سوی کشور تحریم شده می‌شود و ادامه این روند فقط به روابط اقتصادی لطمه می‌زند.»

وی تصریح کرد با توجه به اینکه شرکت‌های خصوصی مسئول تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه و اقدامات متقابل روسیه نیستند از این‌رو صندوق‌های ذخیره ارزی اتحادیه اروپا باید خسارت کشاورزان را پرداخت کنند.

براساس این گزارش، روسیه در تاریخ هفتم اوت در واکنش به تحریم‌های اقتصادی آمریکا و کشورهای اروپایی تحریم‌های متقابلی علیه این کشورها اعمال کرد که به موجب این اقدام تلافی‌جویانه، روسیه واردات میوه، سبزیجات، شیر و فرآورده‌های لبنی را از این کشورها ممنوع کرد.

اتحادیه اروپا تحریم های اقتصادی چک رئیس جمهور روسیه سبزیجات شیر فرآورده های لبنی کشورهای اروپایی کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر