کد خبر: 187600 A

این انفجار زمانی رخ داد که یک دستگاه خودروی گشتی نیروهای شبه‌نظامی پاکستان در حال عبور از بازاری شلوغ در شهر «خوزدر» در حدود ۲۷۰ کیلومتری جنوب «کویته» مرکز ایالت بلوچستان بود.

بنا بر اعلام مقام‌های پاکستان در اثر انفجار یک دستگاه موتور سیکلت بمب‌گذاری شده در ایالت بلوچستان در جنوب غرب این کشور٬ سه نفر از جمله یک شبه‌نظامی کشته و ۱۶ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه٬ این انفجار زمانی رخ داد که یک دستگاه خودروی گشتی نیروهای شبه‌نظامی پاکستان در حال عبور از بازاری شلوغ در شهر «خوزدر» در حدود ۲۷۰ کیلومتری جنوب «کویته» مرکز ایالت بلوچستان بود.

رئیس دولت محلی در خوزدر گفت که در اثر این حمله یکی از نیروهای شبه‌نظامی به همراه دو غیر نظامی کشته و حداقل ۱۶ نفر دیگر نیز از جمله چهار نفر از نیروهای شبه‌نظامی زخمی شدند.

وی افزود که این موتور سیکلت بمب‌گذاری شده کنار جاده پارک شده بود و زمانی که این خودروی گشتی از کنار آن عبور می کرد٬ با استفاده از کنترل از راه دور منفجر شد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است اما جدایی‌طلبان بلوچ که در این منطقه فعال هستند٬ اغلب نیروهای دولتی را هدف قرار می‌دهند.

پاکستان جاده دولت فرانسه کشته و زخمی نظامی طلبان انفجار ایالت بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر