کد خبر: 155499 A

درگیری زمانی آغاز شد که پلیس قصد داشت این فرد را که مسئول شاخه شهر ریون این حزب تندرو بود٬ دستگیر کند.

«اولکساندر موزیچکو» یکی از مسئولان جنبش «پراویی سکتور» گروه راست افراطی اوکراین در جریان درگیری با پلیس کشته شد.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز٬ درگیری زمانی آغاز شد که پلیس قصد داشت این فرد را که مسئول شاخه شهر ریون این حزب تندرو بود٬ دستگیر کند.

به گفته پلیس ابتدا این فرد به سمت نیروهای امنیتی آتش گشوده بود.

در مقابل رهبر جنبش پراویی سکتور گفت: «ما نمی توانیم در برابر اقدام‌های وزیر کشور علیه انقلاب سکوت کنیم. به همین دلیل خواستار کناره‌گیری فوری وزیر کشور هستیم. ما همچنین می خواهیم فرمانده نیروهای ویژه پلیس و تمام کسانی که در قتل شریک بودند٬ دستگیر شوند.»

معاون وزیر کشور گفته است که فرد کشته شده سه گلوله به سمت پلیس شلیک کرده بود.

با این وجود یکی از اعضای حزب می‌گوید: «اگر واقعا نیروهای ویژه پلیس وی را محاصره کرده بودند، قطعا می توانستند او را زنده بازداشت کنند. اما این‌طور که از شواهد بر می‌آید٬ ابتدا وی را دستگیر کردند و بعد به ضرب گلوله کشته‌اند.»

موزیچکو از مدت‌ها پیش به اتهام ارتکاب جرایم سازمان یافته تحت تعقیب بود و یک روز پیش از مرگ وی دو نفر از اعضای گروهش همراه با مقداری سلاح و مهمات دستگیر شده بودند.

وزیر کشور اوکراین در واکنش به حادثه گفت: «معتقدم گروه‌هایی که ادعای وطن‌پرستی دارند٬ باید از اوکراین و مرزهایش حراست کنند، نه این‌که به روستاها بروند و موجب هراس مردم شوند.»

حضور اعضای این گروه راست افراطی در جریان اعتراضات کی یف پر رنگ بود و همچنان افراد وابسته به این گروه در میدان استقلال مشغول تمرین نظامی هستند.

استقلال انقلاب قتل مرگ معاون وزیر نیروهای امنیتی وزیر کشور اوکراین پلیس مسئول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر