خبرگزاری کار ایران

بلومبرگ گزارش داد:

انصراف دبیر کل ناتو از ایده صندوق کمک نظامی ۱۰۰ میلیارد دلاری برای اوکراین

asdasd
کد خبر : ۱۴۹۰۹۹۸

دبیر کل ناتو از ایده ایجاد صندوق کمک نظامی ۱۰۰ میلیارد دلاری برای اوکراین صرف نظر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از بلومبرگ، «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو به دلیل مخالفت متحدان این ائتلاف نظامی از طرح پیشنهادی قبلی خود برای ایجاد یک صندوق کمک نظامی ۵ ساله به ارزش ۱۰۰ میلیارد دلار برای اوکراین صرف نظر کرد.

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که استولتنبرگ پیشنهاد جدیدی ارائه کرده است که بر اساس آن متحدان متعهد می شوند سالانه دست کم ۴۰ میلیارد یورو معادل ۴۳ میلیارد دلار برای انواع کمک ها به اوکراین هزینه کنند.

طبق این گزارش، ناتو مبالغ مرتبط با کمک مالی را برای هر کشور بر اساس درصدی از تولید ناخالص داخلی آن کشور تعیین خواهد کرد. بر این اساس، ایالات متحده حدود نیمی از کمک ها را ارائه خواهد کرد.

انتظار می رود طرح جدید شفافیت بیشتری درباره کمک های متحدان به اوکراین ارائه دهد و در عین حال فشار ملایمی بر اعضای ناتو که به تعهدات خود عمل نمی کنند، اعمال کند.

طبق گزارش بلومبرگ، استولتنبرگ پس از نشست وزرای خارجه ناتو در ماه مه در پراگ گفت: «در حال حاضر، ما سالانه حدود ۴۰ میلیارد دلار هزینه می کنیم، اما من از متحدان می خواهم به این روال در سال های آینده ادامه دهند و ما باید این کار را انجام دهند.ما باید این سطح از حمایت را حداقل هر سال که لازم است، حفظ کنیم». 

 

 

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز