خبرگزاری کار ایران

گزارش ناظران تحریم‌های سازمان ملل:

روسیه از موشک ساخت‌ کره‌شمالی در جنگ اوکراین استفاده کرده است

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۵۰۵۱

خبرگزاری رویترز با استناد به گزارش ناظران تحریم‌های سازمان ملل خبر داد که بقایای موشکی که در تاریخ دوم ژانویه در خارکیف فرود آمد نشان می‌دهد که نوعی موشک بالستیک ساخت کره‌شمالی بوده است.

به گزارش ایلنا، خبرگزاری رویترز با استناد به گزارش ناظران تحریم‌های سازمان ملل خبر داد که بقایای موشکی که در تاریخ دوم ژانویه در خارکیف فرود آمد نشان می‌دهد که نوعی موشک بالستیک ساخت کره‌شمالی بوده است.

در این گزارش ۳۲ صفحه‌ای آمده است که بقایای کشف شده از حمله موشکی دوم ژانویه، متعلق به یک موشک بالستیک سری هواسونگ-۱۱ ساخت کره‌شمالی است.

سه ناظر تحریم‌های سازمان ملل که اوایل ماه جاری میلادی برای بررسی بقایای این موشک‌ به اوکراین سفر کردند، هیچ مدرکی دال بر ساخت آن توسط روسیه پیدا نکردند.

در این گزارش آمده است که ناظران نتوانستند به طور مستقل شناسایی کنند که موشک از کجا و توسط چه کسی پرتاب شده است.

این ناظران در گزارش ۲۵ آوریل به کمیته تحریم‌های کره‌شمالی شورای امنیت سازمان ملل متحد نوشتند: «اطلاعات در مورد مسیر ارائه‌شده توسط مقام‌های اوکراینی نشان می‌دهد که این موشک از داخل خاک فدراسیون روسیه پرتاب شده است».

برخی کشورها مدت‌هاست که کره‌شمالی را به تأمین تسلیحات برای روسیه متهم کرده‌اند.

مسکو و پیونگ‌یانگ این اتهامات را رد کرده‌اند اما سال گذشته متعهد شدند که روابط نظامی خود را تعمیق کنند.

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز