خبرگزاری کار ایران

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:

قانون کردن شهرک‌سازی در کرانه باختری، حطرناک و بی‌ملاحظه‌گری است

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۳۱۴۵

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به گزارش‌هایی درباره تلاش مقام‌های اسرائیلی برای قانونی کردن ساخت شهرک‌های اسرائیلی در کرانه باختری، حمایت از پایگاه‌های غیرقانونی را «خطرناک و بی‌ملاحظه‌گری» خواند.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، «ودانت پاتل» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به گزارش‌هایی درباره تلاش مقام‌های اسرائیلی برای قانونی کردن ساخت شهرک‌های اسرائیلی در کرانه باختری، حمایت از پایگاه‌های غیرقانونی را «خطرناک و بی‌ملاحظه‌گری» خواند.

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه در یک نشست مطبوعاتی گفت: «سیاست ما، سیاست ایالات متحده، همچنان بر این است که شهرک‌سازی‌ها برای صلح نتیجه معکوس دارند و برنامه دولت اسرائیل با قوانین بین‌المللی مغایرت دارد».

وی افزود که ایالات متحده همچنان از اسرائیل می‌خواهد که از انجام اقدام‌هایی برای تأمین مالی پایگاه‌هایی که مدت‌ها بر اساس قوانین اسرائیل غیرقانونی بوده‌اند، خودداری کند. اقدام‌ها یا اعلامیه‌هایی که به دنبال گسترش این پایگاه‌ها هستند، تنها باعث دور شدن هدف صلح و ثبات در منطقه می‌شوند.

پاتل گفت که ایالات متحده به طور جداگانه، اسرائیل را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گور دسته‌جمعی کشف‌شده در خان یونس تحت فشار قرار می دهد.

وی افزود که این اتهام‌ها نگران‌کننده است و ما آن را بسیار جدی می‌گیریم.

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز