خبرگزاری کار ایران

| 13:37   
کد خبر : ۱۳۸۶۲۵۰
روزنامه «وال‌استریت ژورنال»:

روند غنی‌سازی اورانیوم ایران به طور چشمگیری کاهش یافته است

روزنامه آمریکایی «وال‌استریت ژورنال» طی گزارشی مدعی شد که ایران روند غنی‌سازی و ذخیره اورانیوم «با درجه غنی‌سازی در سطح نزدیک به استفاده تسلیحاتی» را به‌طور چشمگیری کاهش داده و حتی اقدام به رقیق‌سازی مقادیری از ذخایر اورانیوم غنی‌شده خود کرده است.

روند غنی‌سازی اورانیوم ایران به طور چشمگیری کاهش یافته است

به گزارش ایلنا، روزنامه آمریکایی «وال‌استریت ژورنال» طی گزارشی مدعی شد که ایران روند غنی‌سازی و ذخیره اورانیوم «با درجه غنی‌سازی در سطح نزدیک به استفاده تسلیحاتی» را به‌طور چشمگیری کاهش داده و حتی اقدام به رقیق‌سازی مقادیری از ذخایر اورانیوم غنی‌شده خود کرده است. 

به نوشته این روزنامه، این رویکرد ادعایی تهران می‌تواند به کاهش تنش‌ها با واشنگتن کمک کرده و امکان از‌سرگیری مجدد گفت‌وگوهای گسترده‌تر درباره برنامه هسته‌ای ایران را محتمل‌تر کند. 

گزارش روزنامه وال استریت ژورنال یک روز پس از توافق تهران و واشنگتن بر سر آزادی برخی شهروندان دوتابعیتی بازداشتی در ایران در قبال آزادسازی دارایی‌های مسدود شده تهران در کره‌جنوبی منتشر می‌شود. 

مقام‌های آمریکایی و اروپایی گفته‌اند که چنانچه ایران در طول تابستان اقدام به کاهش تنش‌ها کند، آنها در ادامه سال آماده انجام گفت‌وگوهای گسترده‌تر از جمله بر سر برنامه هسته‌ای این کشور هستند. 

وال استریت ژورنال افزود که دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا امیدوار است که از هرگونه بحران جدی با تهران در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده ایالات متحده پرهیز کند.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز