کد خبر: 135700 A

نیروهای امنیتی در منطقه «شهر نصر» در شمال پایتخت برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک‌آور و گلوله‌های تفنگ شکاری استفاده کردند.

در حمله نیروهای امنیتی مصر به تظاهرات اخوان‌المسلمین در قاهره و شهرهای دیگر سه نفر کشته شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، نیروهای امنیتی و ارتش مصر به سمت شرکت‌کنندگان در تظاهرات اخوان‌المسلمین در شهر «سوئز» آتش گشوده و دو نفر را کشته و تعدادی را زخمی کردند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات علیه حاکمیت نظامیان بر مصر شعار سر دادند.

یکی از شاهدان عینی در سوئز گفت که درگیری میان تظاهرکنندگان با نیروهای امنیتی و ارتش زمانی آغاز شد که نیروهای امنیتی برای متفرق کردن تظاهرکنندگان به سمت آنها گاز اشک‌آور شلیک کردند.

این شاهد عینی افزود که تظاهرکنندگان برای مقابله با نیروهای امنیتی از سنگ استفاده کرده و اقدام به آتش زدن لاستیک کردند و پس از آن نیروهای ارتش وارد عمل شدند.

یک منبع پزشکی در شهر «اسکندریه» نیز گفت که در جریان درگیری میان اخوان‌المسلمین و نیروهای امنیتی در این شهر یک نفر کشته شد.

مناطق مختلف قاهره نیز شاهد برگزاری تظاهرات اخوان‌المسلمین بود. نیروهای امنیتی در منطقه «شهر نصر» در شمال پایتخت برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک‌آور و گلوله‌های تفنگ شکاری استفاده کردند.

شهرهای مختلف دیگر مصر نیز شاهد تظاهرات اخوان‌المسلمین علیه حاکمیت نظامیان بود.

در همین حال، یک منبع در وزارت کشور مصر گفت که ۱۶۹ عضو اخوان‌المسلمین در شهرهای مختلف توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

در تحولی دیگر، ارتش مصر اعلام کرد که برای تامین امنیت همه‌پرسی برای قانون اساسی جدید این کشور ۱۶۰ هزار نیرو را در مناطق مختلف مستقر می‌کند. این همه‌پرسی روزهای ۱۴ و ۱۵ ژانویه در مصر برگزار می‌شود.

اخوان المسلمین پایتخت تامین امنیت قانون اساسی گاز مصر نیروهای امنیتی وزارت کشور درگیری تظاهرکنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر