کد خبر: 1337942 A

ادعای نیروی هوایی اوکراین در خصوص سرنگونی ۱۳ پهپاد ساخت ایران

نیروی هوایی اوکراین با تکرار برخی ادعاهای تکذیب‌شده اعلام کرد که شامگاه گذشته ۱۳ فروند پهپاد ساخت ایران را سرنگون کرده است.

ادعای نیروی هوایی اوکراین در خصوص سرنگونی ۱۳ پهپاد ساخت ایران

به گزارش ایلنا، نیروی هوایی اوکراین با تکرار برخی ادعاهای تکذیب‌شده اعلام کرد که شامگاه گذشته ۱۳ فروند پهپاد ساخت ایران را سرنگون کرده است. 

نیروهای هوایی اوکراین با ادعای این‌که ۱۵ فروند پهپاد شاهد ساخت ایران شامگاه یکشنبه از جنوب روسیه این کشور را هدف قرار دادند که ١٣ فروند از آنها را ساقط کرده است.

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهوری اوکراین نیز اوایل ماه ژانویه با تکرار برخی فضاسازی‌ها، مدعی شده بود که روسیه طی دو روز نخست سال جدید میلادی، با پهپادهای ساخت ایران به اوکراین حمله کرده است که نیروهای دفاعی اوکراین موفق به سرنگونی بیش از ۸۰ فروند آنها شده‌اند.

وی بدون ارائه هیچ‌گونه سندی، مدعی شد که روسیه درصدد استفاده طولانی‌مدت از پهپادهای شاهد است و افزود: «بنابراین، هر فردی که در حفاظت از حریم هوایی دخیل است، باید به شدت مراقب و محتاط باشد». 

رئیس‌جمهوری اوکراین چندین هفته پیش از آن نیز مدعی شده بود که روسیه از حدود ۴۰۰ پهپاد ایرانی در جنگ علیه اوکراین استفاده کرده است.

وی با تکرار برخی ادعاهای اثبات‌نشده، مدعی شده بود که اوکراین اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می‌دهد روسیه حدود دو هزار پهپاد از نوع «شاهد» به ایران سفارش داده است.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که ایران بارها فروش تسلیحات به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را تکذیب کرده است.

 

 

انتهای پیام/
ادعای ارسال پهپادهای ایرانی به روسیه نیروی هوایی اوکراین
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر